Dołączanie studentów

Każdy student, którzy posiada dostęp do danego kursu na Pegazie, może wejść do wirtualnego pokoju klikając w odpowiednią ikonę na osi głównej wybranego kursu.

Jeżeli uczestnicy korzystają z zewnętrznego zestawu słuchawek i mikrofonu to powinny być one podłączone przed dołączeniem do spotkania.

Następnie po kliknięciu w ikonę utworzonego spotkania wystarczy  wybrać przycisk Dołącz do sesji .
Pokój-spotkań-BBB-dołączanie

UWAGA: Aby studenci mogli wejść do wirtualnego pokoju najpierw muszą poczekać na prowadzącego. Student, który pojawi się przed czasem otrzyma przed wejściem powiadomienie o oczekiwaniu na prowadzącego. Student zostanie wtedy przekierowany do ustawień dźwięku o których wspomniano już wcześniej.

Jeśli prowadzący nie wymaga intensywnego uczestnictwa w zajęciach, możliwość włączenia mikrofonu i kamery będzie dla studentów zablokowana.

Dzięki temu osoby ze słabym łączem (np. modem LTE) nie będą miały takich problemów w odbiorze, jak przy transmisji z wielu kamer. W sytuacji, gdy prowadzący będzie chciał dać głos studentom, odblokuje mikrofony i kamery, ale studenci będą je musieli włączyć po swojej stronie.