Kurs

Każde zajęcia (wykłady, ćwiczenia, seminaria itp.) wpisane w systemie USOS posiadają swój odpowiednik w postaci kursu na platformie Pegaz.
Kursy na platformie Pegaz tworzone są automatycznie (do 24 godz. od momentu wpisania zajęć w USOS) również przypisanie studentów i prowadzących realizowane jest automatycznie.

Do wybranego kursu na platformie Pegaz można przejść korzystając z listy kursów widocznej po zalogowaniu na platformie w zakładce Moje kursy lub z wykorzystaniem linku na stronie zajęć w systemie USOSweb.

Linki do Pegaza w USOSweb
Linki w USOSweb
Nawigacja w kursie

Po wejściu na stronę kursu, opcje dostępne wcześniej pod kołem zębatym lub w panelu bocznym takie jak m.in. (Uczestnicy, Ustawienia, Oceny, Baza pytań) są teraz widoczne w górnej belce menu (pod nazwą kursu).

menu

Jeżeli w kursie mamy kilka działów/aktywności – w lewym bocznym panelu specjalny znacznik będzie wskazywał miejsce w kursie w którym aktualnie się znajduje student/prowadzący przeglądający kurs.

nawigacja

Nawigacja w ustawieniach dodawanych modułów

Pozioma belka z ustawieniami jest teraz dostępna w poszczególnych modułach dodawanych do kursu – podczas ich tworzenia lub edycji. 

Na przykład w aktywności Test (Quiz) – wyniki i baza pytań są widoczne na górnej belce. 

test ustawienia

Tryb edycji

Przycisk Trybu edycji został zastąpiony przełącznikiem na górnej belce po prawej stronie. 

Dodawanie aktywności i zasobów

Zmianie uległ wygląd przycisku dodawania aktywności i zasobów. Po włączeniu trybu edycji jest on teraz widoczny na całą szerokość strony. 

dodaj aktywność

Dodawanie tematu do kursu

Przycisk Dodaj temat jest teraz widoczny pod każdym utworzonym wcześniej tematem. 

temat

Możliwość rozwijania/zwijania tematów na stronie kursu

Po wejściu na stronę kursu, dostępna jest teraz nowa opcja Zwiń wszystko i Rozwiń wszystko pozwalająca pokazywać i ukrywać widok modułów i materiałów w poszczególnych działach/tematach. 

rozwiń

Można też zwijać/rozwijać poszczególne tematy, poprzez kliknięcie na ich nazwie. 

Zmiana położenia zasobu

Aby zmienić położenie danego zasobu wystarczy w menu nawigacyjnym bocznym przeciągnąć i upuścić go w odpowiednie miejsce. 

Kopia zapasowa i odtwarzanie

Opcja kopii zapasowej, importu i odtwarzania znajduje się teraz w kursie pod przyciskiem Więcej -> Ponowne wykorzystanie. 

kopia zapasowa

W kolejnym oknie jest możliwość wyboru działania: import, kopia zapasowa, odtwarzanie. 

kopia zapasowa 2