Kopiowanie materiałów z innego kursu (Import)

Procedura importu umożliwia przeniesienie całej zawartości kursu (materiały, aktywności) z jednego kursu do drugiego. Służy do kopiowania materiałów między grupami oraz do przenoszenia materiałów z roku na rok. Importowane są wszystkie lub wybrane elementy kursu.

Podczas importu nie są kopiowani użytkownicy, ani elementy powiązane z użytkownikami (takie jak wpisy na forum). Import musi być wykonany z konta nauczyciela (osoba musi mieć uprawnienia prowadzącego do kursu docelowego, jak i kursów źródłowych).

Aby zaimportować materiały w obrębie tej samej platformy, po wejściu na stronę kursu docelowego (tego do którego chcemy zaimportować dane) należy wybrać przycisk Więcej  -> Ponowne wykorzystanie kursu. 

ponowne wykorzystanie

Następnie z rozwijalnej listy wybrać opcję Import.

W wyszukaj kurs znajduje się pole gdzie można wkleić nazwę kursu lub kod kursu (bez nawiasów kwadratowych) po czym zatwierdzić przyciskiem Wyszukaj.

wyszukaj

Po pojawieniu się kursu na liście trzeba go zaznaczyć i kliknąć w przycisk Kontynuuj.

importowanie

W kolejnym etapie dokonuje się zaznaczenia elementów, które będą kopiowane (domyślnie wszystkie). Aby przejść dalej pozostaje kliknąć w przycisk Następny.

W dalszych etapach, można wybrać konkretne aktywności i zasoby do skopiowania (domyślnie zaznaczone są wszystkie). Jeżeli chcemy pominąć etap wyboru i skopiować wszystko należy wybrać pole Przejdź do ostatniego etapu.

importowanie

Na koniec pozostaje kliknąć Wykonaj import. Zależnie od zawartości kursu źródłowego, import trwa od kilku sekund do kilku minut.