Plik

Możliwość zamieszczenia przez prowadzącego plików, które będą mogły zostać pobrane przez uczestników kursu, jest jedną z najpopularniejszych funkcji Pegaza.

Uwaga: Jeśli potrzebujesz udostępnić studentom dużą ilość plików użyj narzędzia „Folder”.

Sposób zamieszczania pliku w kursie

Na głównej stronie kursu należy najpierw włączyć tryb edycji kursu.

Na końcu każdej z sekcji kursu pojawia się opcja „Dodaj aktywność lub zasób”. Po kliknięciu ukazuje nam się menu, w którym możemy wybrać z dużej liczby różnorodnych zasobów i aktywności, które prowadzący może dodać do kursu. Zwróćmy uwagę na to, że lista może wyświetlić się niepełna, i można przewinąć pasek przewijania by dotrzeć do pozycji z dolnej części list. Tam właśnie znajdziemy zasoby, a między nimi „Plik”. Wybieramy ten zasób i klikamy przycisk „Dodaj”.

plik

W następnym etapie możemy precyzyjnie ustawić parametry, dzięki którym plik będzie udostępniony, tak jak chcemy. Obowiązkowe jest uzupełnienie pola „Nazwa” oraz wybranie pliku, który chcemy zamieścić.

Możemy także dodać opis, który będzie na stronie głównej wyjaśniał co znajduje się w pliku, albo zawierał instrukcję dla studentów jak mają plik wykorzystać. Należy wtedy zaznaczyć dodatkowo opcję „Wyświetl opis na stronie kursu”

W dziale „Wygląd” prowadzący może zadecydować w jaki sposób będzie zachowywał się plik po kliknięciu w niego przez studenta. Można np. wymusić pobranie pliku na dysk studenta lub zadecydować, że będzie otwierał się w wyskakującym oknie.