Wiadomości i powiadomienia

Za pomocą dwóch ikon na górnej belce możemy dotrzeć do powiadomień, które wysyłane są do nas przez platformę oraz do wiadomości przesyłanych przez innych użytkowników.

powiadomienia

Zarówno w przypadku Powiadomień z platformy Pegaz, jak i Wiadomości od użytkowników, można określić własne preferencje zmieniając ustawienia ukryte pod ikoną koła zębatego.

Wiadomości prywatne

Panel wiadomości prywatnych daje możliwość prowadzenia rozmów na czacie z wybranymi użytkownikami platformy.

Aby otworzyć panel, należy kliknąć w ikonę Wiadomości znajdującą się na górnej belce.

wiadomosci

Po rozwinięciu panelu wiadomości (rys. poniżej) – w górnej jego części znajduje się ikona lupy (1). Służy ona do wyszukiwania nazwisk osób, do których chcemy napisać wiadomość. Pozostałe elementy panelu wiadomości to (2) dostęp do ustawień; (3) lista osób dodanych do kontaktów; (4) rozmowy oznaczone gwiazdką; (5) rozmowy grupowe; (6) rozmowy prywatne;

czat

Aby dokonać wyboru osoby do której ma być adresowana wiadomość,  wystarczy skorzystać z wyszukiwarki osób w panelu wiadomości (ikona lupy).

Po kliknięciu na wyszukanego użytkownika, można rozpocząć pisanie wiadomości. Przycisk do wysyłania wiadomości znajduje się po prawej stronie.
wiadomosc

Przy użytkowniku konwersacji – dostępne są opcje:

 • informacje o użytkowniku
 • blokowanie użytkownika
 • wyciszanie
 • usuwanie rozmowy
 • dodawanie do kontaktów

informacje o użytkowniku

W panelu wiadomości znajduje się też ikonka koła zębatego. Są to ustawienia ogólne konwersacji. Można tam zadecydować o tym kto może do nas wysłać wiadomość, a także wskazać preferencje powiadomień.

ustawienia wiadomości

Przestrzeń osobista to miejsce, gdzie można prowadzać wiadomość w postaci notatek (dla siebie). Dostęp do tej przestrzeni jest możliwy po kliknięciu w panelu wiadomości na swoje imię i nazwisko.

 

Wiadomości grupowe

Aby utworzyć czat grupowy:

 • Należy przejść do panelu Uczestnicy (1) i pod ikoną koła zębatego (2) wybrać opcję Grupy (3).

tworzenie grupy 1

 • W nowym oknie pojawi si Utwórz grupę (4).

Tworzenie grupy 2

 • W ustawieniach przy tworzeniu grupy należy zmienić opcję Wiadomości do grupy -> na Tak.
  wiadomosci do grupy
 • Do utworzonej grupy trzeba dodać wybranych uczestników oraz siebie – warunek konieczny aby rozmowa grupowa wyświetlała się w panelu wiadomości (5).
 • Po dokonaniu powyższych ustawień – w panelu Wiadomości w górnej belce w zakładce Grupowe będzie widoczny nowy czat grupowy.
  czat grupowy