Rady praktyczne

Słuchawki z mikrofonem

Zdecydowanie zalecamy stosowanie słuchawek z mikrofonem. Po pierwsze pomogą osobom, których komputer generuje tzw. echo (zjawisko polegające, że dźwięk z głośników wraca do mikrofonu, co nie każda karta dźwiękowa potrafi usunąć), po drugie pomogą w pomieszczeniach ze słabą akustyką. 

Aplikacja

Pomimo iż można dołączyć do spotkania przy pomocy przeglądarki internetowej, zdecydowanie zalecamy korzystanie z aplikacji, która jest stabilniejsza oraz wydajniejsza na słabszym sprzęcie. 

Sieć

Jeśli to możliwe, zalecamy korzystanie z połączeń kablowych lub mało obciążonych sieci WiFi. Połączenia przez LTE, mimo że teoretycznie wystarczające, mają problemy ze stabilnym utrzymaniem długotrwałej transmisji. 

Wyciszenie

Jeśli studenci nie muszą zabierać głosu, warto pomyśleć o wyciszeniu ich mikrofonów. Czasami może dojść do sytuacji, gdy dźwięki dochodzące od studentów przeszkadzają w spotkaniu (np. roboty drogowe pod oknem, szczekający pies, trzaski w wadliwego mikrofonu). Jeśli nie można ‘namierzyć’ takiego studenta i prosić o wyłączenie mikrofonu, można wyciszyć wszystkich studentów (będą oni mogli ręcznie włączyć mikrofon i zabrać głos, gdy zajdzie taka potrzeba). 

Aby wyciszyć wszystkich, należy kliknąć w menu Participants i wybrać Mute all.  

Można również wyciszyć wszystkich domyślnie, jak się dołączają. Służy do tego opcja w menu Participants  Mute on Entry