Uruchomienie spotkania

Jak działają spotkania Webex? Każdy nauczyciel ma tzw. pokój osobisty (Personal Room). Pokój ten jest identyfikowany po swoim adresie URL (czyli linku). Link ten należy udostępnić studentom, np. na platformie Pegaz. W momencie umówionego terminu spotkania, nauczyciel wraz ze studentami wchodzą do pokoju i odbywają się zajęcia zdalne. 


Logowanie

Jak przygotować spotkanie? Najpierw trzeba zalogować się do platformy Webex – należy wejść na adres https://uj.webex.com i kliknąć Sign in

Następnie należy podać swój adres email i hasło.

Podanie adresu studentom

Po zalogowaniu należy skopiować link spotkania. 

Następnie należy podać go studentom. Sugerujemy zamieszczenie linku w kursie na platformie Pegaz, ponieważ wtedy nie trzeba samemu wysyłać linku studentom – do kursu na Pegazie są przypisani automatycznie studenci danej grupy. Gdy tylko link zostanie dodany do strony głównej kursu, studenci będą mogli wejść do spotkania. 

Aby to zrobić należy wejść do danego kursu na Pegazie, a następnie kliknąć ikonę koła zębatego i wybrać Włącz tryb edycji.

Następnie należy wybrać Dodaj aktywność lub zasób. 

Z listy zasobów należy wybrać Adres URL i zatwierdzić klikając Dodaj.

 

Następnie w polu Nazwa należy wpisać nazwę spotkania (np. Zajęcia 13.03.2020), a w polu Zewnętrzny adres URL wkleić link do spotkania Webex. 

Na koniec należy zatwierdzić klikając Zapisz i wróć do kursu. 

Link do spotkania pojawił się na stronie głównej kursu na Pegazie. 

Wejście do pokoju

Aby wejść do pokoju, należy kliknąć Start a meeting 

Przy pierwszym uruchomieniu spotkania Webex wyśle plik aplikacji, którą należy zainstalować. Aby ją zainstalować, należy postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie. 

UWAGA! Co prawda można wejść do spotkania z poziomu przeglądarki, ale nauczycielom sugerujemy korzystanie z aplikacji z uwagi na większą stabilność, wyższą wydajność na starszym sprzęcie oraz lepszą kompatybilność z mikrofonami i kamerami.  

W razie potrzeby, zawsze można wejść przez przeglądarkę. Wystarczy kliknąć strzałkę w dół przy Start a Meeting i wybrać Use web app. 

Konfiguracja kamery, mikrofonu i głośników

Po wejściu do pokoju pojawi się panel konfiguracyjny. 

Use system video – to opcja do łączenia się z terminali – nie należy jej aktywować!!! 

Use computer for audio – domyslne ustawienie komunikacyjne, nie należy go zmieniać!!!. 

Panel wyboru głośników, mikrofonu i kamery – dzięki niemu możemy wskazać właściwe urządzenia oraz zdecydować o głośności. 

Gdy sprzęt jest poprawnie ustawiony, należy kliknąć Start meeting. 

Skip to content